CYRUS Audio

Společnost Cyrus Ltd:

Továrna Cyrus sídlí v Huntingdon, Cambridgeshire v Anglii, kde je zastřešen celý vývoj a výroba komponentů této značky. Od návrhů, prototypů, výroby až k produktové podpoře. Značka Cyrus přestavuje zcela neobvyklou koncepci audio výrobků, nejen z pohledu designu, ale především z pohledu reprodukce hudby. Cyrus je soukromě vlastněná společnost, dodržující přísně své zásady. Stejně jak přistupuje k high-end stereo systémům, přistupuje stejně ke svým zákazníkům. Díky těmto principům a zásadám sklízí po světě mnoho úspěchu za svou práci, která je pochopitelně otisknuta do nekompromisní kvality reprodukce hudby za velice příznivou cenu.

Ve světě, kde 99% audio výrobců z důvodů maximálního snížení nákladů nechává vyrábět své přístroje v nízko nákladovém zpracovatelském průmyslu, Cyrus se rozhodl postavit vlastní tým lidí inženýrů v Cambridgeshire, což je místo bohaté na technologie, hi-tech výrobu, výzkum a vývoj s vynikajícími výsledky.

Moderní výrobní procesy znamenají, že v menším měřítku, Hi-tech produkty mohou být úspěšně vyrobeny v Anglii. Ve skutečnosti naše rozhodnutí o umístění své výroby v jedné z nejvyspělejších ekonomik světa, kde se očekává vysoká kvalita, znamená, že můžeme nastavit nejvyšší standardy kvality. Ze všech těchto důvodů, naši dodavatelé chápu naše požadavky, a proto, že Velká Británie je světovým lídrem v mnoha high-tech odvětví, můžeme přistupovat ke špičkovým technologiím mnohem rychleji než ostatní.

Ať už jsme upravovali zesilovač Cyrus zesilovač z roku 1983, nebo nový systém, Cyrus je nastaven tak, aby podporoval naše produkty po mnoho let a v mnoha případech přes několik generací, protože naše výrobky prochází napříč rodinou a jejich generacemi. Vážíme si vaší investice do Cyrus a jsme na to hrdí. Poskytovat bezkonkurenční služby vedoucí k prodloužení životnosti systému Cyrus.

Cyrus je výjimečná společnost, podporována vášnivými nadšenci reprodukce hudby. Kromě toho se snažíme vyrábět produkty, které dosahují mnohem více než jen praktičnosti a bezproblémové funkčnosti.

Všechny naše modely jsou zabudovány do legendárního šasi Cyrus. To se ukázalo jako výjimečná ikona v audio světě ... často podhodnocená přesto nepopiratelně elegantní.

Šasi Cyrus je tvořeno odlíváním pod obrovským tlakem a jakmile se ochladí, je ručně dokončena před nanesením konečné povrchové úpravy. Unikátní způsob lití vytváří silnou a špičkové technické parametry prostoru pro elektroniku jsou zárukou dlouhé životnosti výrobku.

Za posledních 30 + let, jsme aplikovali mnoho zajímavých nápadů a technologií, které ovlivnili svět hudby a reprodukce. Když jsme začínali, CD bylo novým formátem. Poté AV systémy které nabízely vícekanálový zvuk, napříč tomu jsme na trh uvedli digitálního úložiště, které bylo přímo ohromující. Výrobky Cyrus získaly celosvětový ohlas u kritiků napříč širokým spektrem systémů, ale hlavní referencí každého výrobku byl vždy zvukový výkon. Každý z našich produktů zní to tak dobře, že v porovnání s masou konkurenčních výrobků tzv "hi-fi", zajišťujeme bezkonkurenčně lepší zvuk.

Jsme velmi rádi, že jsme vám mohli připomenout úspěchy dosažené ve Velké Británii, britskou společností za podpory hudebních nadšenců.

Ohledy na životní prostředí

Ekologické modely Cyrus jsou navrhovány a vyráběny v naší centrále v Huntingdon, Anglie. Cyrus spolupracuje s nejvyššími etickými standardy, takže musíme být pilní, abychom zajistili všechny naše vstupy v souladu s našimi zásadami.

Například naše tlakové odlévání šasi. Slitina šasi je klíčovým prvkem pro kvalitu zvuku a designovou hodnotu. Naše šasi je pro náš odléváno v jedné ze špičkových evropských tlakových sléváren fungující v souladu s přísnými evropskými normami v oblasti životního prostředí.

I přesto, že se nám často nabízí až vyjímečně dobré součástky, trváme na tom, že bez ohledu na to, kde všude ve světě se naše výrobky prodávají, vámi zakoupené přístroje jsou postaveny vždy z komponentů vybrané s s ohledem na dopad na životní prostředí. Odmítáme koupit komponenty, které obsahují látky, které by mohly poškodit životní prostředí, jako je olovo a kadmium, které jsou na trhu běžně dostupné. Veškerá produkce Cyrus vyhovuje přísným RoHS standardům v oblasti životního prostředí.

Recyklace elektroniky se stala jasnou směrnicí naší vlády. My v Cyrus se domníváme, že by měla být nejen recyklace e prováděna inteligentně, ale vzhledem k životnímu prostředí v co nejvyšší a plné míře.

Cyrus je stále opravuje, modifikuje a upgraduje zesilovače, které se prodávaly před 20 lety. Často se naše stroje předávají z generace na generaci a každá z nové generace se těší našemu produktu. Předpokládáme, že více než 80% vyrobených modelů Cyrus zůstává v současné době v plném zapojení. Můžeme říci, že že Cyrus je jedním z nejúčinnějších produktů v našem oboru.

Některé modely v našem sortimentu byly vybaveny nízkým výkonem a pohotovostními obvody, které používají méně než jeden watt energie.

Výzkum a vývoj

Cyrus je výrobce specializující se na výrobu high end audia. Všechny své produkty vyvíjí uvnitř svého týmu pro výzkum a vývoj. Naše společnost podporuje nové myšlenky, nápady a vize a nechá je vtékat do všeho co děláme. Je to energie naší posedlosti vytvářet stále lepší a dokonalejší kvalitu reprodukce hudby. Pokud je vaš cíl stejný jako náš, nebojte se investovat do komponentů, které přináší mnohem víc než jen přehrávání hudby. Okamžitě oceníte a pochopíte, proč Cyrus neustále podstupuje složitý a náročný vývoj k dosažení zvýšení emocionálního prožitku v reprodukci hudby.

Vývoj ultra-vysoce výkonných audio komponentů vyžaduje potřebu zkušených audio inženýr a tuningové uši s pravidelnou zkušeností z živého hudebního prostředí napříč různými žánry a místy. Celý proces začíná projektovou dokumentací a podrobným koncepčním popisem vlastností a techniky, která může pomoci urychlit vývoj a dosažení nové hranice state-of-the-art. Tým Cyrus R & D má další úkol a to vytvořit novou hranici state-of-the-art přes sérii prototypů.

Každý z těchto prototypů prochází důmyslnými analýzami a poslechovými testy. U každého testovaného prototypu hodnotíme dosažené zvukové vlastnosti s nově dostupnými komponenty a topologickým řešením. I Přesto, že zvukové vlastnosti jsou nejdůležitějším cílem, musí naši inženýři navrhovat stroje pracující globálních bezpečnostních normách, emisích a energetických standardech.

Zvuk Cyrus je záměrně naladěný k produkci akustického obrazu. Naše stroje vládnou schopností malovat širokou zvukovou plně obsazenou šířku a hloubku, ve kterých se realisticky zobrazují horní polohy umělce. Jsou schopny rozšířit frekvenční rozsah zachycující okolní zvuky, vytváří hluboký a melodický basy bez komerčně přidaného horního basu s přesným načasováním a projekcí ženského vokálu.

Každá složka musí zvukově odpovídat našemu akustickému požadavku, pokud chceme, aby všechny komponenty v systému, společně zvukově tvořili konzistentní 3D obraz a nikdy nebyly mezi sebou v rozporu. I přesto že detail, dynamika a zvukově další parametry se v rámci vývoje zlepšují a to s každým novým modelem, akustický podpis zůstává konstantní. To je naše přesvědčení, že přesně tyto atributy budou nejvíce hodnoceny ve vaší poslechové místnosti či domácnosti.

Chceme dosáhnout tak jemného rozlišení detailů, které odhalují emoce a vášeň, kterou umělci vložili v čase pořízení nahrávky do záznamu a chceme, vy ji mohli sdílet. Většina audio systémů odfiltruje vysoké kmitočty a tím sebere to zvláštní kouzlo, které je patrné při živém vystoupení. Naším cílem je vylepšit naše umění natolik, aby jste díky naším strojům byly schopni přenést více jemných detailů až do své poslechové místnosti.

Servo Evolution

Servo Evolution - první standardní audiofilní platforma pro CD. Zatímco téměř každý druhý CD přehrávač používá standardní off-the-shelf disk čtecí platformu, Cyrus šel vlastní cestou čtecí technologie a vytvořil tak unikátní
čtecí technologii Servo Evolution.

Hlavní výhodou technologie Cyrus Servo Evolution je schopnost najednou načíst mnohem více dat z CD disku, což se ukázalo jako nesporným přínosem ve kvalitě transportovaných dat, než se než se spoléhat na čtení a následné opravení chyb a doplnění chybějících mezer v datech.

Tento systém dodává AD převodníku až o 20% více informací než konvenční konstrukce a tím vysvětluje jednoznačně vyšší rozlišení všech CD přehrávačů Cyrus v porovnání s konkurenčním CD playery.

Všechny naše CD přehrávače používají naši třetí generaci servo firmware, který poskytuje slyšitelné zlepšení všech CD.

Výhody Servo Evolution:

• Transportuje více dat z disku, než konvenční systémy čtecího zařízení.
• Až 5 krát méně chyb v datovém přenosu.
• Čte více dat "hned napoprvé", než jakýkoli jiný systém CD
• Systém méně závislý na opravách chyb
• Nižší hluk
• Vylepšená přesnost optické kontroly

Standardní mechanika CD-ROM je optimalizována pro vyhledávání vysokorychlostního přenosu dat. To není nejlepší nástroj pro čtení zvukového disku CD ve vysokém rozlišení. Ostatní proprietární disky jsou obvykle nízké ceny a zahrnuje konstrukci s nevyhnutelnými kompromisy v počáteční fázi načítaní dat. Za účelem dosažení dokonalé zvukové replikace to prostě nestačí. Transportované data běžné mechaniky nemůžeme použít ke krmení referenčního DA převodníku. Tím nelze dosáhnout nekompromisního výsledku ve zvukovém výkonu.

Od začátku je špatně chápáno, že načítání dat z CD je pouze načítání digitálního signálu a proto je počáteční fáze čtení vždy perfektní. Laserové světlo se odráží od povrchu CD a převádí se na elektrický signál, který je ve skutečnosti analogovým signálem. Kvalita tohoto analogového signálu je přímo odvislá na počtu chyb v průběhu dalšího procesu digitalizace. Dobrý analogový světelný signál je zcela závislý na schopnosti servo systémů mít pod kontrolou zaostření laserového světelného bodu, umožňujícího plynulé sledování údajů vypálených na CD disku. Cyrus navržený systém, na rozdíl od servosystémů off-the-shelf používaných téměř v každé jednotce konkurenčního výrobce, je optimalizován pro načítání zvukových dat - a důkaz je ve zvuku.

Přesvědčte se sami. Při hodnocení našich CD přehrávačů se ujistěte, že používáte originální CD a nikoli kopii originálů (CD-R), neboť většina CD vypalovaček znehodnotí výhody poskytující naší SE technologií. Ne všechny CD vypalovačky udělají vždy dobrou práci při vytváření kopie z původního disku a je potom škoda snížit schopnosti vysoce jemné techniky, která dělá naši CD přehrávače zvukově tak cennými, tím, že je nakrmíte od začátku sníženým počtem informací.

Cyrus vyvinul hardware a firmware Servo Evolution, aby se pokusil vyřešit problém ztracených dat v případě transportování dat k AD převodníku.

Problém OEM mechanik

Výrobci Hi-Fi obecně nemají hluboké zkušenosti zaměřené na servo firmware a především nemají dostatečný rozpočet, který by jim dovolil použít něco jiného než off-the-police (OEM) CD-ROM "kity" vyvinuté pro sériovou výrobu (CD s nakladačem, laser, sáňkařský mechanismus a firmware řídící tuto sadu dílů). Konstrukce mechanických součástí, která by měla spolehlivě pracovat v hi-fi prostředí je mnohem složitější a sofistikovanější a z tohoto důvodu je její vývoj opravdu finančně nákladný.

OEM znamená ekonomické sady, které byly vyvinuty pro největší odběratele, jako je především automobilový sektor. Vzhledem k tomu, že diskové jednotky obsahují malé, složité a sériově vyráběné díly, je sofistikovaný firmware velice důležitý. Ještě problematičtější je, že koncernoví zákazníci potřebují firmwarové řešení pro situace, kdy například auto po průjezdu výmolem potřebuje dosáhnout svislého zrychlení ! tento firmware je dostupný u všech OEM mechanik, které již od samého začátku představují degradaci schopností poskytovat maximální informace k dalšímu zpracování.

toto řešení není ideální pro vysoké standardy standardy audio aplikací, kde se klade velký důraz na kvalitu s vysokým rozlišením, který chcete poslouchat ve svém pokoji. Nicméně komerčně to funguje pro mnoho masových tržních aplikací. Takové řešení se dá akceptovat pro aplikace určené pro masový trh, ale nikoliv pro Cyrus High End komponenty.

Pro srovnání, High end hi-fi je velmi malý trh co se objemu týče a proto není atraktivní pro velké výrobce čtecích mechanik nabídnout speciální systém pro tento úzký okruh zákazníků. Proto šel Cyrus svou vlastní cestou vývoje unikatní čtecí jednotky, která je schopná načítat data napoprvé a pracovat bez mezer a zbytečných oprav.

hi-fi designéři se pokusili zlepšit výkon tím, že se zaměřili na schopnosti post-serva, protože jejich kvalita dat je stanovena podle potřeb masový trhu. Cyrus byl motivován vyvinout Servo Evolution, protože jsme věřili, že získat data s větší přesností je jediným ideálním řešením k dobrému zvuku, na rozdíl od pokusu opravit chyby retrospektivně. Protože máme méně chyb, data máme načtena "hned napoprvé" a proto potřeba korekce chyb je minimální. To znamená, že celý systém je klidnější s mnohem menším rušením motorických částí.

Samozřejmě, že výsledný zvuk není odrazem špičkového čtení dat, ale také díky minimalizaci elektrického napájení motorických částí není převodník negativně ovlivněn nežádoucím rušením. Je také důležité rozlišovat mezi těmi výrobci, kteří prodávají "speciální" ukládání do vyrovnávací paměti nebo korekčním systémem.

Hliníkové šasi

Perfektní Šasi navržené pro High end audio

Hlavním vizuálním komponentů Cyrus jsou estetické linie šasi jehož šířka je polovina jeho hloubky. Vytvořeno tlakovým litím hliníku vzniká krása tohoto monolitického šasi, které je víc než působivé.

Ručně dokončené šasi je nedílnou součástí zvuku těchto výrobků. Cyrus investoval nemalé prostředky do sofistikovaného tlakově litého nástroje za účelem získání elektronicky stíněného a mechanicky anti-vibračně odolného prostoru pro citlivé zvukové obvody, které jsou zavěšeny uvnitř převráceného šasi.

Mikrofonní rušení může nastat při absorbování mechanických vibrací a nežádoucího elektrického šumu některými komponenty v případě, kdy šasi podléhá vibracím. Cyrus šasi bylo navrženo tak, aby vnější obal, který byl 100% imunní vůči širokému rozsahu frekvencí různých zdrojů.

Uvnitř společného ocelovém rámu, kde jsou standardně uloženy veškeré citlivé komponenty, jsou transformátory vyzařující elektromagnetické pole, které vyvolává nežádoucí elektrický proud a sekundární magnetické pole uvnitř železného boxu, což nepříznivě ovlivňuje ostatní elektrické součásti uložené společně s těmito prvky. V Cyrus z tlakově litého šasi z hliníku je těmto efektům zabráněno.

Nechejte naplňovat svůj život hudbou

po 30 let Cyrus navrhuje některé z nejpokročilejších hi-fi komponentů na světě. Jejich oddanost zvukové dokonalosti učinila společnost Cyrus jednou z nejuznávanějších značek v audio odvětví a příchod systému Lyric je vyvrcholením jejich vášně a odborných znalostí spojených do jednoho vynikající audio systému.

S vysokým výkonem který uřídí jakékoli kvalitní reproduktory a se špičkový High End digitálním systémem přístupným přes intuitivní ovládáním App, se Lyric ukazuje v celé své kráse. Streamování pomocí Bluetooth z telefonu, tabletu nebo pomocí domácí sítě z PC, přehrávat CD nebo připojení dalšího audio zdroje, jako je váš gramofon nebo televizor. Brilance a čistota je jednoduše úchvatná. Pokročilá technologie Lyric převede jakýkoliv zdroj hudby do krásné, vysoce kvalitní high-end reprodukce.

BEZDRÁTOVÝ, BEZCHYBNÝ, JEDINEČNÝ...

Vlastnosti

- Náš moderní 32 bitový DAC (digitálně-analogový převodník) zajišťuje dekódování z digitálních zdrojů v super vysokém rozlišení. Věřte, že si hudební sbírky zamilujete nanovo!

- S Lyricem můžete bezdrátově streamovat hudbu po celém domě, z libovolného počítače nebo pevného disku disk v síti. Prohlížet a přehrávat celou svou hudební sbírku můžete pomocí naší mobilní aplikace Cadence v telefonu nebo tabletu z pohodlí vašeho křesla.

- Přehrávejte hudbu z jakéhokoliv zařízením podporujícího technologii Bluetooth. Rychle připojíte své přátele a jejich telefony a můžete společně vychutnávat novou hudbu. S využitím nejmodernějších technologií vám Lyric poskytne nejlepší možnou kvalitu zvuku přes Bluetooth.

- Procházet a poslouchat více než 100.000 globálních stanic přes TuneIn rádio. Objevte stanice, hudbu a podcasty z celého světa. Budete zahlceni zcela novými interprety a hudebními žánry a nikdy se Vám tento zdroj nepodaří vyčerpat.

- Špičkový zesilovač s technologií Cyrus poskytuje 150 wattů na kanál. S ohromnou silou Lyric umožňuje prezentovat vaši hudbu s velkým dynamickým rozsahem, plným 3D detailů a neuvěřitelného rozlišení.

- Připojit a hrát z libovolného zařízení Apple. Lyric bude přehrávat digitálních souborů z mobilního zařízení prostřednictvím vlastního převodníku DAC, a umožní vám poslouchat mimořádně kvalitní zvuk, to vše i během nabíjení zařízení. Užijte si hudbu v telefonu nebo iPadu jako nikdy předtím.

- Naše vlastní CD s technologií Servo Evolution čerpá více dat z disku, než jakýkoli jiný disk CD player na světě. To Vám umožní slyšet vaše CD jako nikdy předtím, s detailem a takovým rozlišením, že budete mít z toho husí kůži.

- Inteligentní automatizovaný systém výstupní úpravy znamená, že budete slyšet vždy ten nejlepší výsledek, bez ohledu na to, jaké reproduktory máte.

Ocenění

Třicet let ocenění a uznání, Cyrus soustavně posouvá hranice zvukové techniky. Neúnavně pracujeme na zdokonalování hi-fi systému - který reprodukuje nejen zvuk, ale také pocit z živého vystoupení bez jakéhokoliv rušení nebo ztráty detailů.

Více o technických specifikacích produktu ZDE

Cyrus Ocenění

Již více než 30 let je Cyrus v čele high-end audio designu. Zde jsou jen některé z nejlepšího mezinárodního ocenění ve své třídě, které jsme získali
.

Více o nás

Našim úkolem je pomoci vám najít cestu k nástroji, jehož prostřednictvím najdete možnost vyladit své emoce na pozitivní úroveň. Bezesporu jedním z mnoha nástrojů je hudba, která dokáže člověka povzbudit a dodat mu novou energii. Pomůžeme vám najít cestu jak hudbu chápat a vnímat, a současně vám pomůžeme najít jaké nástroje, komponenty zvolit, aby hudba ve vašem životě působila co nejvíce a přinášela tak nejsilnější emoční prožitky v momentě vašeho odpočinku a relaxace.
Osobně zastáváme názor, že na dobré hifi dosáhne každý. Není to otázka drahých a pouze nových komponentů. Soustředíme se také na zánovní a starší osvědčené stroje, které podávají skutečně dobrý výkon za zlomek jejich pořizovací hodnoty. Na takové hifi dosáhne každý.
Všechny námi doporučované produkty a značky, jsou výsledkem dlouhých poslechových testů a náročné selekce. Vybíráme pouze ty výrobce a ty jejich produkty, které opravdu za svou cenu přináší adekvátní kvalitu, jež je odražena ve výsledné reprodukci.
Žijeme hudbou....
Jste unavení? Hudba Vás může nabíjet. Jste smutní? Hudba Vás může rozveselit. Jste v disharmonii? Hudba Vás může uvést do stavu harmonie…
Žít život bez hudby, si nedovedu představit...
 

Vaše názory