Audio kabely

Propojovací a síťové kabely:
Bez dobrých kabelů to prostě nejde! Přinášíme nabídku propojovacích kabelů světově uznávaných výrobců, originálně osazených výrobcem a protože se snažíme vyhovět všem, některé kabely kompletujeme z metráže rukou našeho specialisty. díky tomu jsou některé vynikající kabely cenově dostupnější.

Soustředíme se na každý článek v hifi řetězci, neboť si uvědomujeme důležitost celku.

Není možné dosáhnout kvalitní reprodukce bez kvalitních propojovacích kabelů. Je stále mnoho lidí a fandů do hifi, kteří si myslí, že na kabelech nezáleží a rozdíly v reprodukci v závislosti na propojovacím kabelu jsou minimální. Je to velký omyl, který může degradovat kvalitu ostatních komponentů takovým způsobem, že si to málo kdo dovede představit. Pokud někdo vlastní zvukově vynikající zesilovač a nemá stejně kvalitní propojovací kabel, degraduje jeho kvalitu o několik tříd. Je třeba si uvědomit, že kvalitní signál vygenerovaný audio zařízením, je třeba kvalitně předat dál.

I ten nejkvalitnější audio aparát ponížíte vždy na nejnižší článek v řetězci a mnohdy to jsou právě propojovací kabely

Proto bychom na kvalitní propojovací kabely neměli zapomínat. Nekvalitní kabel představuje zbytečnou ztrátu signálu, která by mohla velmi mrzet. Zde neplatí argument „mám levný přístroj, tady mi drahý kabel nepomůže“. Pomůže vždy, ale rozdíl nebude tak markantní jako u přístrojů vyšší třídy. Rozdíl to bude ale vždy.

Síťové kabely
Síťové kabely jsou dalším propojovacím článkem, které do audio aparátu neodmyslitelně patří a díky kterým si můžeme v reprodukci hudby zase něco polepšit. Jestliže však u propojovacích kabelů typu RCA, XLR nebo reproduktorových kabelů budete pochybovat o jejich přínosu do reprodukce hudby, tak u těchto kabelů to platit určitě. Málo kdo je přesvědčen o pozitivním přínosu síťového kabelu, který je pouhým elektrickým kabelem, kterým neteče nic jiného než el. proud.

Stejného názoru a přesvědčení je mnoho zákazníků a fandů do hifi a to do té doby, než sami začnou laborovat jak s napájecími kabely tak i například síťovým filtry a nedojdou vlastního přesvědčení o zvukovém přínosu tohoto napájecího prvku. U citlivých aparátů může napájecí kabel ovlivnit výslednou reprodukci hudby značným způsobem. U méně citlivých komponentů spotřební elektroniky se kabel zas tak zásadním přínosem projevovat nebude. Proto je na každém, aby si přínos napájecího kabelu vyzkoušel na vlastním aparátu na své vlastní uši.

Síťové kabely značky Orchestra Instruments byly vyzkoušeny a porovnány s mnoha kabely různých výrobců. Díky svým vlastnostem tyto kabely právem patří do naší nabídky.

Jaký kabel vybrat?
Stejně jako u jiných výrobků tak i u kabelů, nemůžeme vždy hovořit o kvalitě rovnající se pořizovací ceně. Z tohoto důvodu je třeba dobře popřemýšlet a pokud to je jen trochu možné, kabely a jejich zvukový přínos si poslechnout na vlastní uši. Jsou však výrobci, u kterých už je samotné jméno výrobce zárukou dobrého zvuku. Mezi tyto výrobce se řadí dle našich zkušeností firma Orchestra Instruments, jejíž i ty nejlevnější kabely překonávají mnohem dražší konkurenční kabely. Doporučujeme také kabely DH Labs Silversonic nebo Acoustic Revive, které zpracováváme z metráže.

A právě na takové výrobce a produkty se mi soustředíme a takové doporučujeme.

Pokud budete někdy nějaký kabel vyhledávat a budete chtít si nějaký ten kabel poslechnout, nezapomeňte si kabely zmíněných značek zařadit do seznamu. Budete velmi překvapeni a s největší pravděpodobností u nich zůstanete.

Více o nás

Našim úkolem je pomoci vám najít cestu k nástroji, jehož prostřednictvím najdete možnost vyladit své emoce na pozitivní úroveň. Bezesporu jedním z mnoha nástrojů je hudba, která dokáže člověka povzbudit a dodat mu novou energii. Pomůžeme vám najít cestu jak hudbu chápat a vnímat, a současně vám pomůžeme najít jaké nástroje, komponenty zvolit, aby hudba ve vašem životě působila co nejvíce a přinášela tak nejsilnější emoční prožitky v momentě vašeho odpočinku a relaxace.
Osobně zastáváme názor, že na dobré hifi dosáhne každý. Není to otázka drahých a pouze nových komponentů. Soustředíme se také na zánovní a starší osvědčené stroje, které podávají skutečně dobrý výkon za zlomek jejich pořizovací hodnoty. Na takové hifi dosáhne každý.
Všechny námi doporučované produkty a značky, jsou výsledkem dlouhých poslechových testů a náročné selekce. Vybíráme pouze ty výrobce a ty jejich produkty, které opravdu za svou cenu přináší adekvátní kvalitu, jež je odražena ve výsledné reprodukci.
Žijeme hudbou....
Jste unavení? Hudba Vás může nabíjet. Jste smutní? Hudba Vás může rozveselit. Jste v disharmonii? Hudba Vás může uvést do stavu harmonie…
Žít život bez hudby, si nedovedu představit...
 

Vaše názory