O nás

Našim cílem je vám nabídnout ucelené audio řešení s odpovídající doživotní hodnotou. Naše služby nekončí pouze kalkulací audio komponentů a audio doplňků. Nabízíme poradenství a řešení od jednoduchých dotazů až po realizaci instalace audio zařízení pro byty a domy včetně akustického řešení, kabelových a bezdrátových rozvodů apod.
Na základě letitých zkušeností v audio problematice nabízíme pouze služby a produkty které dosahují vysoké užitné hodnoty jak technicky tak zvukově.

Neplýtváme finančním rozpočtem zákazníka, naopak, mnohdy realizujeme audio řešení v nižším cenovém rozpočtu, než který je stanoven samotným zákazníkem. To vše se zachováním našich vysoko položených zvukových standardů očekávaných v High End hi-fi.
Abychom dostáli našich závazků a byli schopni nabídnout vysoce kvalitní High End audio komponenty, poskytující bezkonkurenční kvalitu reprodukce a vysoký komfort ovládání, spolupracujeme s výrobci, kteří jsou schopni vyhovět našim požadavkům a kritériím.

Orchestra Instruments s.r.o., nabízí High-end audio komponenty referenční kvality vyšší cenové kategorie, generující špičkový zvuk bez kompromisu. Orchestra Instruments je výrobce referenčních hybridních zesilovačů, digitálních transportů, DA převodníků a propojovacích kabelů.

Cyrus Ltd je anglický výrobce High End komponentů, jehož zastoupení pro ČR a SK drží společnost Orchestra Instruments s.r.o. Výrobce Cyrus Ltd nabízí vysoce kvalitní komponenty disponující širokou škálou možností rozšíření. Díky tomu jsou jejich jednotlivé komponenty cenově dostupnější, avšak se zachováním vysokých standardů high end hifi, mnohonásobně převyšující konkurenční výrobky.

Společnost Cyrus se díky své filozofii řadí mezi výrobce, u kterých jednoznačně platí za málo peněz hodně muziky. Poměr výkon cena je bezkonkurenční. Díky variabilitě a možnostem rozšíření můžeme postavit vysoce hodnotný High end aparát odpovídající cenovým možnostem zákazníka.

Můžeme aparát postupně rozšiřovat tak, aniž by jednorázově zákazníka finančně zatížil natolik, že by přistoupil na kompromisy a ustoupil tak svým požadavkům na kvalitu reprodukce. V portfoliu společnosti Cyrus najdeme Integrované zesilovače, předzesilovače, koncové zesilovače, DA převodníky, Streamery a v neposlední řadě špičkové High End All In One přístroje pro moderní domácnosti.

Zingali Acoustics Ltd. Do portfolia společnosti Orchestra Instruents s.r.o. se řadí také vynikající hornové reprosoustavy, poskytující nevěřitelně dynamický a otevřený zvuk, plný detailů, rozlišení a emocí. Hornové reprosoustavy Zingali se řadí mezi nejlepší reprosoustavy na světě a díky široké nabídce výrobce, můžeme jejich vypovídající zvukovou hodnotu nabídnout v různé cenové kategorii a tím docílit uceleného audio řetězce generujícího opravdu nezapomenutelný zážitek z reprodukce hudby.

Dokonalost reprodukce

S náročností jednotlivých žánrů a hlavně s narůstajícími požadavky na kvalitu reprodukce se stupňují požadavky na kvalitu jednotlivých hifi komponentů, reprosoustav a kabelů. Zde začíná problematika hifi. U mladých lidí, kteří touží po taneční hudbě, která obsahuje mnoho syntetických nástrojů a jejíž styl se nese v žánru dance, house, techno nebo lidí, kteří propadli kouzlu hard rocku, metalu apod., se asi nebude posluchač kvalitou hudby a hifi komponentů moc zabývat. Bude se jednat o spontánní poslech, kde u mladých lidí nebo i u straších, je nejčastěji vyžadován rytmus a energie hudby.

U některých skupin lidí to bude zase např. problematika nízkých kmitočtů, jednoduše řečeno basů. Čím víc to bude dunět, tím lépe. Laicky řečeno, když to málo duní, tak to nemá ty správné koule a aparatura je nic moc. Netvrdím však, že kvalitní elektronická hudba nebo hard rock nemůže na kvalitní hifi sestavě také dobře znít nebo naopak vyžadovat dobrý aparát z důvodu kontroly spodního pásma.

jste unavení? Hudba Vás může nabíjet. Jste smutní? Hudba Vás může rozveselit. Jste v disharmonii? Hudba Vás může uvést do stavu harmonie…“


Proč požadavky na kvalitu reprodukce?

Cílem hifi a jednotlivých audio komponentů, je zprostředkovat posluchači hudbu v takové kvalitě, která by se blížila živé hudbě, popřípadě byla reprodukována, tak jak byla ve studiu stvořena anebo byla reprodukována přesně tak, jak ji autor zamýšlel stvořit.

Ostatně to je také cílem hifi konstruktérů a jednotlivých firem, které se zabývají výrobou kvalitní hifi techniky. Snahou těchto konstruktérů je, aby za pomocí hifi komponentů, reprosoustav a ostatních důležitých propojovacích článků, které utváří kvalitní hifi řetězec, se před posluchačem vytvořila prostorová hudební scéna, která má svou šířku, hloubku a ve které se postupně vykreslují hudební nástroje, tak aby posluchač dokázal vnímat, který nástroj hraje vpředu, který vzadu, přesnou pozici interpreta a dalších jiných doprovodných nástrojů okolo něj.

Cílem není pouze vykreslení prostorové scény, ale reprodukování jednotlivých hudebních nástrojů, jejich makrodynamických, mikrodynamických vlastností a barvy. Jednoduše řečeno, housle by měly znít tak, jak opravdu v daném čase a reálném prostoru zněly. Pocit z reprodukce ovlivňuje mnoho dalších faktorů a nuancí, například pocitové vnímání „vzdušnosti-lehkosti“ s ohledem na schopnost aparátu slyšet a reprodukovat vyšší harmonické kmitočty.

„Hudba… to jsou ve skutečnosti vibrace, které nevnímáme pouze prostřednictvím sluchového ústrojí, ale celým svým tělem. Je to energie, která proniká hluboko do našeho nitra a kterou dokážeme vnímat i mimosmyslově. Proto má tak silný vliv na stav našeho „Já“, vědomé a podvědomé roviny“
Jiří Pavelka

Poslechová místnost

Drazí přátelé,
Všechny námi nabízené komponenty a produkty, si můžete poslechnout v našem studiu v Hranicích na Moravě. Poslechová místnost o rozloze 65m2 je navržená tak, aby jste měli možnost slyšet reprosoustavy a audio komponenty v reálných akustických podmínkách, kterých je velká většina z Vás schopna dosáhnout ve svém poslechovém prostoru. Nejedná se o akusticky přetlumenou místnost, ale prostory s dobrou difuzitou, která je směrodatná pro plné vnímání celého kmitočtového spektra. Z akustického pohledu, dozvuky byly eliminovány pod střední úroveň, tak aby neutrpělo hlasové spektrum, ale současně aby bylo umožněno reprodukovat nejširší spektrum hudebních žánrů a to od popu, rocku až po komorní a vážnou hudbu, a plnohodnotně vnímat reprodukci v plném rozsahu celého kmitočtového pásma.

Prostředí poslechového studia je navrženo do moderního interiéru a to nejen pro příjemný poslech v téměř domácích podmínkách, ale současně slouží pro lepší pochopení spojení audio techniky s moderním a otevřeným prostorem moderní domácnosti.

Zveme Vás k poslechu a pevně věříme, že se Vám u nás bude líbit
Hifiprokazdeho.cz

Více o nás

Našim úkolem je pomoci vám najít cestu k nástroji, jehož prostřednictvím najdete možnost vyladit své emoce na pozitivní úroveň. Bezesporu jedním z mnoha nástrojů je hudba, která dokáže člověka povzbudit a dodat mu novou energii. Pomůžeme vám najít cestu jak hudbu chápat a vnímat, a současně vám pomůžeme najít jaké nástroje, komponenty zvolit, aby hudba ve vašem životě působila co nejvíce a přinášela tak nejsilnější emoční prožitky v momentě vašeho odpočinku a relaxace.
Osobně zastáváme názor, že na dobré hifi dosáhne každý. Není to otázka drahých a pouze nových komponentů. Soustředíme se také na zánovní a starší osvědčené stroje, které podávají skutečně dobrý výkon za zlomek jejich pořizovací hodnoty. Na takové hifi dosáhne každý.
Všechny námi doporučované produkty a značky, jsou výsledkem dlouhých poslechových testů a náročné selekce. Vybíráme pouze ty výrobce a ty jejich produkty, které opravdu za svou cenu přináší adekvátní kvalitu, jež je odražena ve výsledné reprodukci.
Žijeme hudbou....
Jste unavení? Hudba Vás může nabíjet. Jste smutní? Hudba Vás může rozveselit. Jste v disharmonii? Hudba Vás může uvést do stavu harmonie…
Žít život bez hudby, si nedovedu představit...
 

Vaše názory